Česká repre na MS v lakrosu

 
  • 1 z 3
 

Boxlakrosová sezóna vyvrcholí na MS světa v kanadském Langley! Chybět u toho nebude ani reprezentace...

Již posláno: 5/30 pohlednic

Získáno: 2 100 Kč pro lidi s handicapem

 

Chci také přispět:
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
200 Kč 500 Kč 1 000 Kč 2 000 Kč 5 000 Kč od 200 Kč    
Kategorie Pohlednice
 

Boxlakrosová sezóna vyvrcholí na MS světa v kanadském Langley! Chybět u toho nebude ani reprezentace České republiky. Akce se koná od 19.9. do 28.9. a naši reprezentanti budou nejenom srdnatě hájit barvy naší země, ale zapojí se také do pohlednicového projektu Srdcaři na cestách. Fanděte klukům společně s námi a nechte si poslat pohlednici se zážitky přímo z dějství MS.

O lakrosu

Vlastí lakrosu je Severní Amerika, kde tuto hru hráli již před několika sty lety indiáni z oblasti Velkých jezer. Říkali jí „bagattaway“, což v překladu znamená „malý bratr války“. Jméno „lacrosse“ začali používat francouzští misionáři, kterým lakrosová hůl připomínala tvarem biskupskou berlu. Postupem času se z původního indiánského lakrosu vyvinulo několik variant této hry: mužský lakros (angl. field lacrosse) a jeho kanadská varianta boxlakros (angl. box lacrosse případně indoor lacrosse), ženský lakros (angl. women's lacrosse), dále vyloženě česká varianta „český lakros“ a nejmladší, bezkontaktní verze hry, interkros.
Společným rysem všech odrůd lakrosu je to, že cílem je dopravit malý míček (velikosti přibližně tenisového míčku) do soupeřovy branky hájené brankařem. Míček hráči nosí, nahrávají a chytají za pomoci jakési kapsy na konci lakrosové hole.


Stránky lakrosu v ČR: https://www.lacrosse.cz/

Oficiální stránky MS: http://www.wilc2019.ca/