Aktuálně připravujeme novou verzi webových stránek. Některé prvky nemusí fungovat, nicméně prodej pohlednic je plně funkční. Děkujeme za pochopení.

O PROJEKTU

Do projektu Srdcaři na cestách se může zapojit doslova každý - i ty. Máš dvě možnost:

 

  1. Koupíš si pohlednici - Vyber si jednu či více cestovatelských výzev, které ti nejvíce padnou do oka a objednej si jejich pohlednici. Za pár týdnů tě ve schránce překvapí pohlednice z úžasného místa a navíc veškerá částka je darována rodině Alenky.
  2. Budeš posílat pohlednice - Ať už jedeš na výlet, dovolenou či cestu kolem světa, vždy máš možnost jí dát skvělý přesah. Staň se srdcařem na cestách a napiš e-mail na my@jsmesrdcari.cz

 

Projekt Srdcaři na cestách je organizovaný Nadačním fondem Klub SRDCAŘŮ. Veškerý výtěžek z prodeje pohlednic věnujeme v plné výši na pomoc aktuálně podporované rodiny Alenky. Prodej pohlednic je předmětem sbírky na základě Osvědčení o konání veřejné sbírky ze dne 2.7.2018, č.j. 086427/2018/KUSK. Přímý dar na účel sbírky je ve výši 100 %.

 

AKTUÁLNĚ POMÁHÁME ALENCE A JEJÍ RODINĚ

 

Zbývá vybrat:  89 600 Kč

 

Alence bude brzy 17 let. Na Silvestra 31.12.2019 ji v odpoledních hodinách náhle postihla velmi vážná plicní embolie, která ji zcela zastavila krevní oběh. Po sérii resuscitací a dlouhodobé léčbě je stále ve vážném zdravotním stavu. Alenka má po hypoxii těžce poškozený mozek. Její rodina je ráda, že o Alenku může nyní pečovat v domácím prostředí, kde jsou spolu s jejími sourozenci všichni pohromadě. Chce ji vytvořit ty nejlepší podmínky. I proto bychom jim spolu s vámi rádi přispěli na péči terapeutky v oboru kraniosakrální biodynamiky a přestavbu místnosti pro potřeby Alenky. Zbývá vybrat: 89 600 Kč

Alenka 2019 

 28.04.2021 VIII

 

 

JIŽ JSME POMOHLI

Náklady na léčbu pro Moniku - 50 000 Kč

Kateřině je 29 let. Vystudovala biochemii na VŠCHT a je maminkou tří dětí. Na podzim loňského roku jí byl diagnostikován zhoubný nádor na ledvině. Jednalo se o vzácný Wilmsům tumor typický pro děti do 3 let. Kateřina byla léčena podle dětského protokolu. Léčba šesti cykly chemoterapie byla zahájena v listopadu a následovala operace, při které byla Kateřině odstraněna ledvina. I díky podpoře široké rodiny a přátel je nyní na nejlepší cestě rakovinu porazit. Díky Vám jsme mohli Kateřině přispět na léčbu a náklady s ní spojené.

 Kateřina

 

Náklady na léčbu pro Moniku - 47 482 Kč

Monice při studiu na VŠ objevili nádor na pažní kosti. Při kontrolním CT v březnu ji byly objeveny dvě velká ložiska metastáz. Díky náročné léčbě se její stav výrazně zlepšil. I proto jsme rádi, že jsme díky vám Monice přispěli 47 482 Kč přes projekt Srdcaři na cestách a zbývající částku přes naše další neziskové projekty.

 

DSC_4699 (1)

Kompenzační pomůcky pro paní Ivetu - 52 140 Kč

Paní Iveta je od roku 1986 je vinou svalové atrofie v invalidním důchodu III. stupně. Její rodina umřela, žije sama pouze s asistenčním pejskem Majkem. Vinou zdravotního stavu nemůže pracovat. Má pouze příspěvek na bydlení a péči. Z nich však nedokáže našetřit na kompenzační pomůcky, které by zvýšily kvalitu jejich života a samostatnost. Díky Vám jsem to dokázali :o)

Iveta a Mike

Elektrický neurostimulátor pro Vojtu - 130 000 Kč

Vojta se narodil v 31. týdnu. Pět dní po odtoku plodové vody. Napojen na plicní ventilátor bojoval šest týdnů v inkubátoru. Prodělal tři pneumotoraxy a z toho krvácení do mozku. Do dnešního dne je bojovník. Ve dvou letech Vojtovi potvrdili dětskou mozkovou obrnu a strabismus. Vojta byl dvakrát na operaci achilovky. Jednou strabismu pravého oka. Před pár dny mu také operovali pravou ruku, kde mu dělali plastiku šlach, aby jí mohl narovnat. Vojta je jinak normální kluk, který je i přes svůj handicap pořád pozitivně naladěn.

S asistencí chodí do normální ZŠ a i přes individuální výukový program prospívá s vyznamenáním. Když byl se školou na škole v přírodě, tak byl šťastný jako blecha. Na delší vzdálenosti však používá invalidní vozík. Před veškeré zdravotní komplikace má rád vše, co se lékařů týká. Je největším fanouškem Karla Gotta, Michala Davida a Jaromíra Jágra.

V lázních si vyzkoušel a byl mu doporučen neurorehabilitační přístroj WalkAide pro zlepšení kvality chůze, na který se snažíme vybrat potřebné finance. Díky elektrické stimulaci by dokázal upravit pohyb chodidla a chodit bez potíží.

IMG_20190621_091157

Osobní asistence pro Kubu - 20 000 Kč

Jakub se tak moc těšil na svět, že na něj přišel o nějaký ten týden dříve. Svoje místo si doslova vybojoval a už tak činí skoro 17 let.

Je to normální kluk, který má specifické potřeby, protože jeho tělo neposlouchá tak jak by mělo, ale nijak ho to neomezuje v prožívání každodenních okamžiků. Zajímá ho spousta věcí z běžného života. Od malička ho doprovází pohádky, písničky, kde se s přibývajícími roky mění druhy a styly, ale hlavně je velkým sportovním fanouškem našich sportovců, o kterých má opravdu velký přehled.
Onemocnění dětská mozková obrna je svým způsobem jen označení. On sám si nějaké onemocnění nebo hendikep nepřipouští a už vůbec si nemyslí, že by něco nedokázal.

Jakub od září nastupuje na novou školu. Náročný přechod mu budu moci díky Vám usnadnit využitím osobní asistence. Děkuji všem, kteří nám koupí pohlednice finančně pomůžou.

42538756_1898198760265690_3540508916968325120_n 

Doplatek na invalidní vozík pro Elen - 50 000 Kč

Elen je patnáctileté děvče s diagnózou dětská mozková obrna – kvadruparetická forma. Je plně závislá na pomoci druhých. Nemluví, ale mluvenému slovu rozumí a neverbálním způsobem se ve svém blízkém okolí vždy domluví. Navštěvuje Základní školu speciální v Blansku, chodí do 8. třídy. Ve škole ji to moc baví, ráda se učí nové věci. Pro budoucí komunikaci se učí ovládat počítač očima. Kvůli svému těžkému postižení potřebuje invalidní vozík vybavený speciálními doplňky, aby mohla sedět a věnovat se běžným denním aktivitám.

Cena invalidního vozíčku je 150 000 Kč. Část zaplatí pojišťovna. Část využijeme z výtěžku benefičních cestovatelských večerů, které jsme pořádali a zbytek bychom rádi vybrali z Vaší pomocí. Děkujeme mockrát za všechny zakoupené a odeslané pohlednice :-))

IMG_20190406_163055 (1)

Čtecí zařízení pro Pavlínku - 62 500 Kč

Pavla je dívka s kombinovaným zrakovým a mentálním postižením. Přes všechny životní komplikace jí osud do cesty poslal obětavé pěstouny, kteří jí dopřávají aktivní a plnohodnotný život. Stejně jako mnoho jejích vrstevníků i ona ráda sportuje – plave, dokonce lyžuje či jezdí na tandemovém kole. Navštěvuje hodiny hry na klavír a pravidelně dochází na canisterapii a hiporehabilitaci.

Pavla se vzdělává na základní škole speciální, kde je integrována mezi žáky s různými druhy postižení. Jelikož je nevidomá, učí se číst a psát pomocí Braillova písma. I přes veškerou snahu a píli je pro ni čtení delšího textu velmi obtížné a bez asistence téměř nemožné. Pavlínka je však zvídavá dívka a bylo by pro ni velmi přínosné, kdyby mohla při svém vzdělávání využít speciálního čtecího zařízení.

Koupí pohlednice jsme přispěli na pořízení tohoto zařízení, které umožní nevidomé dívce zažít radost ze čtení a ze samostatného získávání nových poznatků. Zařízení bude navíc pomáhat i dalším žákům základní školy speciální.

2c

 

Asistenční péče pro Madlenku - 36 000 Kč

Madlenka se narodila s těžkým pohybovým postižením a poruchou komunikace. Po počátečních nesnázích začala chodit do školy. S pomocí osobní asistentky se naučila číst slova i jednoduché věty. Bavilo ji počítat. Našla si kamarády. Zdravotní stav malé Madlenky z Řep se v únoru 2016 prudce zhoršil. Dostala chřipku, která se změnila v těžký virový zápal plic. Madlenka skončila na oddělení ARO v Motole, kde zoufale bojovala o život. Svůj zápas vyhrála. V současné době je v domácí péči.

Bohužel závislá na trvalém připojení ke kyslíkové bombě.

Pro Madlenku a její rodinu je důležitá pomoc asistentky. Prostřednictvím projektu jsme získali finanční prostředky na pokrytí nákladů za tři měsíce asistence.

Madlenka